Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-07-25 21:02:35

Gregor23

nowy na forum

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 4
Punktów :   

Dlaczego chudnę?

Witam,

mam swoją sprawdzoną dietę oraz plan treningowy, który przynosił mi dotąd pewien sukces> O czasu kiedy zaczęły się wakacje / lato zacząłem tracić na wadze choć nadal ćwiczę i jem jak wcześniej. POMOCY!!!!

Offline

 

#2 2009-07-26 00:15:24

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Dlaczego chudnę?

aha to znaczy że więcej spalasz kalorii niż ich dostarczasz. Czyli powinieneś teraz zwiększyć ilość kcal w diecie. Najlepiej jak byś napisał zarysy tego co mniej więcej jesz dotychczas


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#3 2009-07-26 18:46:20

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Dlaczego chudnę?

Od razu takie pytanie - czy zwiększenie liczby kalorii może doprowadzić do otyłości lub cukrzycy?

Offline

 

#4 2009-07-26 19:53:18

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Dlaczego chudnę?

Czy zwiększenie kalorii prowadzi do otyłości?  To zależy od naszego metabolizmu. Osoby które mają typ budowy ciała ,,ektomorfik" mają bardzo szybki metabolizm. Ciało ektomorfika zawiera zazwyczaj niski poziom tłuszczu. Ektomorficy w porównaniu do ludzi należących do innych kategorii, muszą spożywać znacznie większe ilości kalorii można spokojnie dodać 1000 lub 2000kcal. Natomiast ludzie którzy mają typ budowy ciała ,,endomorfik" muszą uważać z kaloriami. Ich metabolizm jest niezwykle powolny. Osoby takie powinny przyłożyć uwagę do zmniejszonego spożycia tłuszczów i węglowodanów. Powinny spożywać 7 mniejszych posiłków dziennie, co pozwoli na lepsze spalanie kalorii.
Co do cukrzycy to przyczyną może być otyłość, lekceważenie podstawowych reguł zdrowego trybu życia – odżywianie się zbyt słodko, słono itp. oraz brak aktywności fizycznej. 
a teraz dobra wiadomość dla nas ćwiczących:
badania przeprowadzone na zdrowych osobnikach w wieku od 55 do 60 lat, którzy trenowali z obciążeniami trzy razy w tygodniu, pokazały wzrost aktywności insuliny. Każdy trening składał się z czternastu ćwiczeń dobranych tak, aby trenować główne grupy mięśniowe, a każde ćwiczenie było powtarzane piętnaście razy. Pierwsze trzy powtórzenia były wykonywane na poziomie 90% trzykrotnego maksymalnego powtórzenia danej osoby. W szesnastym tygodniu tego programu treningowego stwierdzono u badanych wzrost poziomu insuliny w stanie spoczynku oraz lepsze wykorzystanie wykorzystanie glukozy we krwi. Trening wytrzymałościowy podnosi aktywność insuliny w mięśniach szkieletowych, czego można było się spodziewać obserwując podobną reakcję organizmu na inne ćwiczenia
W istocie oznacza to, że trening z obciążeniami pozwoli ci na zużycie mniejszej ilości insuliny przy tym samym wysiłku (przenosząc glukozę do komórek mięśniowych) zmniejszając jednocześnie prawdopodobieństwo otyłości. Tak więc kulturystyka może stać się szczególnie ważna dla osób chorych na cukrzycę, zarówno insulinożerną jak i insulinoniezależną.


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora