Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2006-10-24 00:21:05

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Trening pleców

Problem:
Nie mogę uzyskać szerokości pleców, patrząc na nie z przodu ledwie widać coś tam pod pachami.

Wnioski: słabo rozwinięte najszersze grzbietu, mięśnie obłe (to te najwyżej pod pachami) rozwinięte przez schematycznie wykonywane ściąganie wyciągu górnego szerokim chwytem oraz zaniedbanie innych ćwiczeń na plecy.

Rozwiązanie: Należało by skupić się nad treningiem skierowanym na:
-jedno ćwiczenie ogólnorozwojowe na plecy i dwa pobudzające najmocniej dolne i zewnętrzne partie pleców. Przykładowy trening:

Martwy ciąg 4 x 8
Wiosłowanie sztangą podchwytem, wąsko 4 x 10-12
Ściąganie uchwytu drążka wyciągu górnego chwytem neutralnym 4 x 10-12



Problem:
Moje plecy są "chude", na szerokość nie narzekam ale są jakby "płaskie"

Wnioski: Prawdopodobnie lubisz podciągać się na drążku, ćwiczyć na wyciągu pionowym i wiosłować sztangielką.

Rozwiązanie: Warto by spróbować zmienić rodzaj chwytu w twoich ulubionych ćwiczeniach i dodać inne, dodatkowe.

Przykładowy trening:
Martwy ciąg 3x 8
Podciąganie na drążku, lub wyciąg pionowy podchwytem na szerokości barków 3x 10-12
Wiosłowanie sztangą nachwytem na szerokości barków 3 x 10
Wyciąg poziomy, podchwytem na szerokości barków 3 x 10-12,



Jak widzicie trening powinniśmy układać w zależności od naszych indywidualnych potrzeb, a posiadając ogólną wiedzę o tym jak dane ćwiczenia wpływają na nasze plecy nie jest to takie trudne.

Offline

 

#2 2007-03-29 20:19:06

dzob

nowy na forum

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 9
Punktów :   

Re: Trening pleców

plecy, bardzo ważne mięśnie w naszym ciele, uwidaczniaja nasz trening, dobrze rozwiniete plecy to podstawa!! Ja uważam że plecy, najszerszy grzbietu i obły to najwazniejsze miesnie w naszym ciele! Pozatym miesnie plecow spełniaja rowniez funkcje ochronna, osłaniaja  nasz cenny kręgosłup! Ja obecnie kłade wyjątkowy nacisk na plecy i własnie na najszerszy!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora