Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


  • Index
  •  » Artykuły
  •  » Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

#1 2011-12-22 15:39:50

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

http://medycyna-alternatywna.webwweb.pl/fotografia_52935_60786_iko.jpgInteresujesz się akupunkturą, szukasz zdrowej diety albo pomysłu na wyciszenie po ciężkim dniu? A może jesteś fizycznie zdrowy ale wcale nie czujesz się szczęśliwy? Polecamy terapie holistyczne!
Zgodnie z założeniami holizmu, zdrowie to proces, który można przedstawić na przykładzie kontinuum. Jeden koniec kontinuum to stan choroby, na przeciwległym biegunie natomiast znajduje się stan braku choroby, który łączy się z psychicznym spełnieniem i poczuciem szczęścia. Środek tego kontinuum określa się jako brak choroby, ale również brak życiowej satysfakcji.

Medycyna holistyczna opiera się nie tylko na leczeniu objawów, ale także określaniu przyczyn choroby i ich eliminowaniu. Jej zadaniem jest zapewnienie zdrowia fizycznego i komfortu psychicznego.
- Zdrowie to coś więcej niż tylko fizyczna i umysłowa sprawność. W ujęciu holistycznym definicja zdrowia zakłada również poczucie szczęścia, możliwość samorealizacji, a także równowagę duchową – mówi Marcin Topolski z serwisu internetowego Holistyczna Polska (www.hopl.pl), na którym dostępne są porady dotyczące rozmaitych terapii holistycznych.

Eksperci na wyciągnięcie ręki
Serwis hopl.pl jest adresowany do osób, które interesują się medycyną holistyczną hobbystycznie, ale również do tych, którzy poszukujących konkretnego terapeuty. -Stale rozwijamy bazę terapeutów i rozmaitych szkół rozwoju. Osoby prowadzące różnego rodzaju terapie mogą u nas bezpłatnie zamieścić informację o prowadzonej działalności – mówi Marcin Topolski, redaktor portalu.

Aby ułatwić użytkownikom znalezienie konkretnej osoby lub usługi, ogłoszenia są posortowane w kategorie tematyczne. Na stronie możemy znaleźć m.in. oferty ośrodków jogi czy szkół sztuk walki. -Pamiętajmy, że wysiłek fizyczny połączony z koncentracją ma bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie. Dlatego wielu ludzi zamiast z pomocy terapeutów woli zapisać się na jogę czy fitness – zauważa Marcin Topolski.

Swoje miejsce w serwisie znalazły też takie techniki jak akupunktura, ajurweda, fizjoterapia, coaching i wiele innych.

Wiedza od praktyków
Osoby, które ogłaszają swoje usługi na portalu mają unikatową wiedzę dotyczącą prowadzonych form terapii, jak np. techniki Radykalnego Wybaczania czy leczenia esencjami kwiatowymi. Dlatego portal pełni również funkcję platformy wymiany informacji. Swoje artykuły mogą publikować bezpłatnie eksperci medycyny holistycznej a czytelnicy mają możliwość komentowania, włączania się w dyskusję oraz zadawania pytań ekspertom.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią dostępną na serwisie Hopl.pl. Jesteśmy przekonani, że lektura wzbogaci Państwa wiedzę z zakresu terapii holistycznych, a także ułatwi kontakt ze specjalistą w wybranej dziedzinie.

O portalu
Hopl.pl to serwis stworzony dla terapeutów i miłośników nurtu holistycznego. Terapeuci i szkoły rozwoju mają możliwość bezpłatnego zamieszczania w nim informacji o prowadzonej działalności. W serwisie znajduje się baza artykułów eksperckich dotyczących poszczególnych technik i metod leczniczych. Osoby zainteresowane wybraną terapią holistyczną mogą dotrzeć do odpowiedniego terapeuty. Celem Holistycznej Polski jest promocja zdrowia i popularyzacja wszelkiego rodzaju terapii naturalnych.
Więcej informacji na www.hopl.pl

Offline

 

#2 2012-10-22 20:40:46

serenity

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 7
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

wszystkich cwiczacych joge zapraszam do sklepu internetowego: www.jogastyl.pl
szczegolnie zachecam do poczytania o matach do akupresury: http://jogastyl.pl/pol_m_Maty-do-masazu … a-176.html


maty do akupresury

Polecam swietne maty do akupresury - relaksuja, dotleniaja miesnie, przyspieszaja krazenie i oczyszczaja!

Offline

 

#3 2014-05-26 18:05:44

nemo25

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-05-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

Ja chciała bym polecić wszystkim, którzy  chcieli by wypocząć nad morzem www.wakacjezjoga.plwakacje nad morzem bałtyckim. Można tam dobrze wypocząć i poćwiczyć jogę. Sama się tam wybieram- jest wspaniale.

Offline

 

#4 2019-01-11 11:55:27

amelkaa

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2019-01-09
Posty: 46
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

Ja myślę, że jak ktoś chce to może sam doskonale zadbać o siebie. Najważniejsze jest to, żeby odżywiać się zdrowo, prowadzić aktywny tryb życia. Warto również kupować suplementy diety, bo dzięki nim naprawdę możemy umocnić swój organizm. Jeżeli chodzi o mnie to planuję wypróbować teraz produkty https://genactiv.eu/ ponieważ słyszałam, że można dzięki nim ochronić się przed wieloma chorobami i nie tylko.

Offline

 

#5 2019-03-26 11:38:39

Paula

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-03-26
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

super

Offline

 

#6 2019-03-26 13:41:33

lukiUki7

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-03-26
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

amelkaa napisał:

Ja myślę, że jak ktoś chce to może sam doskonale zadbać o siebie. Najważniejsze jest to, żeby odżywiać się zdrowo, prowadzić aktywny tryb życia. Warto również kupować suplementy diety, bo dzięki nim naprawdę możemy umocnić swój organizm. Jeżeli chodzi o mnie to planuję wypróbować teraz produkty  ponieważ słyszałam, że można dzięki nim ochronić się przed wieloma chorobami i nie tylko.

prawda, Colostrum nie tylko pomoże ochronić się przed wielowa chorobami ale i bardzo dobrze działa na budowę masy mięśniowej Stosuję go od ponad roku i efekty są bardzo fajne.

Offline

 

#7 2019-06-15 12:05:46

Vanessa

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-06-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

Brzmi to fascynujaco.

Offline

 

#8 2019-07-22 23:09:25

Violetta

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-07-22
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

Rzeczywiscie.

Offline

 
  • Index
  •  » Artykuły
  •  » Zdrowe ciało, zdrowa dusza - terapie holistyczne dla każdego

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora