Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2009-08-18 17:45:56

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Do tego ćwiczenia jest potrzebny punkt oparcia-może być to krzesło. Splatamy ramiona nad głową łącząc przedramiona ze sobą, chwytając jednocześnie za łokcie od zewnątrz. Tak złączone przedramiona kładziemy na naszej podporze(krześle)jednocześnie klęcząc na kolanach przed krzesłem. Z tej pozycji wykonujemy pogłębianie tułowia, jednocześnie rozciągając mięsnie najszersze grzbietu.

W drugim ćwiczeniu również potrzebny jest nam stabilny punkt-najlepiej pionowa poręcz lub futryna drzwi. Stajemy w lekkim rozkroku-jedna noga wysunięta, tułów pochylony do przodu, chwytamy się naszej poręczy jedna ręką(druga zwisa luźno)i z tej pozycji staramy się odchylać do tyłu jednocześnie nie puszczając naszego punktu zaparcia rozciągając w tym czasie mięsnie najszersze grzbietu.

W trzecim ćwiczeniu stajemy przy ścianie, ramiona wyprostowane i oparte o ścianę na wysokości pasa, tułów pochylony tak, by plecy były w jednej linii z ramionami-równolegle do podłogi. Z tej pozycji pogłębiamy skłon tułowia, jednocześnie utrzymując ramiona w niezmiennym położeniu.

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching_pliki/image034.jpg

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching_pliki/image036.jpg

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching_pliki/image038.jpg

Offline

 

#2 2009-08-18 19:44:42

SyLWEk112

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2009-08-18
Posty: 29
Punktów :   
Ile w bicepsie?: 38 przed wakacjami prawie 40cm
Ile w klacie?: nie mierzyłem
Rekord w wyciskaniu?: na razie na żadnym
Jaka dieta?: swoja według standardów
Staż na siłowni: 18 lat / 2,5 roku na siłowni

Re: ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Fajne ćwiczenia

Offline

 

#3 2014-06-10 23:14:28

Ala232

nowy na forum

Zarejestrowany: 2014-06-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Dobry pomysł. Ja za to rozciągam się na drzwiach. mam duże i mocne drzwi. Zawieszam się na nich małpim uchwytem i robię krótkie spięcia mięśni łopatkowych dzięki czemu zaczynam się bujać. . To dobrze rozciąga mi mięśnie brzucha. Lepiej niż robienie foki tak jak po brzuszkach

Offline

 

#4 2015-05-25 20:20:16

 Agnieszka

nowy na forum

Skąd: zambrów
Zarejestrowany: 2015-05-25
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Ciekawe

Offline

 

#5 2017-07-14 12:25:04

fasollo

nowy na forum

Zarejestrowany: 2017-07-10
Posty: 10
Punktów :   

Re: ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Muszę powiedzieć, że zainteresował mnie pomysł z tymi drzwiami. Niestety jednak nie mam odpowiednich drzwi.


Veni, verdi, vomui – przybyłem, zzieleniałem, zwymiotowałem?

Offline

 

#6 2017-12-16 14:39:05

AmyBLACK

nowy na forum

Zarejestrowany: 2017-12-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: ROZCIĄGANIE: MIĘŚNIE NAJSZERSZE GRZBIETU

Oczywiście ciekawy pomysł. Niestety tutaj kwestia techniki może niejednokrotnie pozostawiać bardzo wiele do życzenia, co to takiego oznacza? Mianowicie nie dla każdego wykorzystanie do takich ćwiczeń samych drzwi będzie dobrym rozwiązaniem. Warto zatem zastanowić się, czy przy naszym wzroście takie ćwiczenia będą możliwe.


Nakręcona sprężyna czasu stopniowo się rozpręży, moment stanie się nieograniczenie bliski zeru, wkrótce kółka zębate przestaną się poruszać i wskazówki zatrzymają się w pewnej pozycji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora