Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-05-01 23:33:01

hotpeper230

nowy na forum

Zarejestrowany: 2012-05-01
Posty: 1
Punktów :   

Moja opinia na temat odżywek na bazie białek serwatkowych

Witam, tak jak w temacie mojego postu, chcę się podzielić moją opinią na temat odżywek kulturystycznych na bazie białka serwatkowego.
Białko serwatkowe czyli ekstrakt białka serwatki, jest nadrzędnym źródłem białek.
Badania naukowe podkreślają, wartości tego ubocznego produktu (powstającego podczas wytwarzania serów).
Według opinii ekspertów oraz mojej serwatka, posiada lepsze właściwości regeneracyjne naszych mięśni po treningu, innymi słowy szybciej przechodzą nam zakwasy, oraz bóle po treningowe, i zmęczenie.
Sama serwatka jest też lepszym budulcem mięśni ponieważ procentowo jest w białko bogatsza.
Serwatka jest również doskonałym źródłem podstawowych aminokwasów.
Podstawowe aminokwasy są tymi związkami, których organizm sam nie produkuje, więc muszą pochodzić ze spożywanych posiłków. Białka serwatki zawierają również bardzo duże ilości aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach tj.: leucynę, izoleucynę i walinę.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach są unikalne, a to z tego powodu, ulegają przemianie w mięśniach, nie w wątrobie. Dostarczają one dwóch trzecich z całości zapotrzebowania na białka, co jest ważne dla kulturystów i osób ćwiczących fitness, gdyż trening zwiększa to zapotrzebowanie. Odpowiedni poziom tych aminokwasów we krwi jest zabezpieczeniem przeciwko utracie masy i siły mięśni. Antykatabolik - białko serwatkowe bogate jest również w aminokwas, zwany tauryną, który wspomaga rozwój mięśni na poziomie komórkowym. Po-za tym, serwatka zawiera też duże ilości glutaminy, której ilość w organizmie unosi blisko 60% ilości wszystkich aminokwasów.
Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach są unikalne, a to z tego powodu, ulegają przemianie w mięśniach, nie w wątrobie. Dostarczają one dwóch trzecich z całości zapotrzebowania na białka, co jest ważne dla kulturystów i osób ćwiczących fitness, gdyż trening zwiększa to zapotrzebowanie. Odpowiedni poziom tych aminokwasów we krwi jest zabezpieczeniem przeciwko utracie masy i siły mięśni. Antykatabolik - białko serwatkowe bogate jest również w aminokwas, zwany tauryną, który wspomaga rozwój mięśni na poziomie komórkowym. Po-za tym, serwatka zawiera też duże ilości glutaminy, której ilość w organizmie unosi blisko 60% ilości wszystkich aminokwasów.

Glutamina odgrywa bardzo ważną rolę we wzroście mięśni. Rola ta jest unikalna: może ona być zużyta przez organizm jako paliwo albo do produkcji białek lub innych ważnych związków i aminokwasów. Szczególnie wysoka koncentracja glutaminy ma miejsce w komórkach mięśniowych. Jeżeli nie będzie się jadło posiłków zawierających odpowiednie ilości glutaminy, jak na przykład białka surowicze, to organizm zacznie rozkładać tkankę mięśniową, by zaopatrzyć w ten związek resztę organizmu. Przeprowadzone ostatnio badania wykazują, iż suplementy glutaminy zapobiegają niszczeniu mięśni. Zaledwie kilka porcji serwatki dziennie utrzyma zapasy glutaminy w mięśniach i zapobiegnie ich rozpadowi.

Lepsze funkcje immunologiczne -białka serwatkowe zawierają specjalny typ antyciał zwanych immunoglobulinami, które odgrywają specyficzną rolę w systemie immunologicznym. Atakują one obce substancje, które dostają się do organizmu. Wygląda na to, że te substancje pomagają systemowi immunologicznemu w bardziej skutecznym wykonywaniu swojego zadania.

Właściwości biologiczne - białko serwatkowe łatwo ulega trawieniu. Organizm przyswaja go dużo łatwiej niż inne rodzaje białek. Właściwości biologiczne serwatki są też dużo lepsze niż kiedykolwiek innego źródła białek.

http://smierc.org/news/index.php

Jeśli zależy nam na szybkim, i owocnym budowaniu naszej muskulatury, powinniśmy więc zwracać uwagę czy nasze proteiny są robione na bazie białka serwatki, ponieważ nie marką, czy nazwą odżywki powinniśmy się sugerować ale jej wartościami z której płyną korzyści dla naszego treningu.

Używając protein na bazie białek serwetkowych, które zakupiłem w sklepie kulturystycznym, w Gliwicach, odczułem wyraźną różnicę w przebiegu mojego treningu.
Mięśnie szybciej regenerowały się, a w trakcie wysiłku nie opadałem gwałtownie z sił.

Polecam więc każdą odżywkę która zawiera białka serwatkowe w większej ilości w swoim składzie.

Ostatnio edytowany przez hotpeper230 (2012-05-02 20:06:38)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora