Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2011-08-18 19:42:44

 veronika

nowy na forum

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 2
Punktów :   

Veronika postanawia... schudnąć!

Witam!
Tak sobie przeglądam forum i postanowiłam założyć dziennik, bo mam nadzieję że to mnie zmotywuje do działania, może czasem ktoś wesprze mnie duchowo lub dobrym słowem (albo wręcz przeciwnie - skrytykuje - co da mi do myślenia)
Mam 20 lat, ważę w tym momencie 96kg przy wzroście 168cm.
Wcześniej nie miałam specjalnego parcia na odchudzanie, ale gdy moja waga dobiła do setki wzięłam sprawy w swoje ręce, postanowiłam zrzucić zbędne kilogramy więc zapisałam się na fitness. Ćwiczę piąty tydzień.
Moim celem jest zrzucenie kilograma tygodniowo, może nie tyle interesuje mnie zrzucenie kilogramów co poprawa wizualna sylwetki - spalenie tłuszczu.

Mój trening (4 razy w tygodniu - póki wakacje):
Około 10 minut rozgrzewki (w tym krążenie ramion, skłony, przysiady)
15 minut rowerek
15 minut wiosła
15 minut gazela
Brzuszki i samoloty na piłce - 3 serie po 10 razy
Około 10 minut rozciąganie
Do tego dochodzi około godziny marszu (trzeba jakoś na siłownię się dostać )

Co do diety... Hm... Nie trzymam się konkretnej diety, po prostu jem regularnie (a przynajmniej się staram) co 2-3 godziny. Jem więcej warzyw, raz-dwa razy dziennie owoc, wyeliminowałam też większość węglowodanów typu ziemniaki, makaron, zastępuję je warzywami. Jasne pieczywo zamieniłam na razowe.

Może macie dla mnie jakieś porady, co myślicie o moim treningu?

Offline

 

#2 2011-08-18 20:06:32

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Veronika postanawia... schudnąć!

na początek obliczył bym swoje zapotrzebowanie kcal i bilans ustawił na zero
co do treningu, dobrym rozwiązaniem bedzie trening ACT http://www.mojtrening.pun.pl/viewtopic.php?id=850
po treningu 20 minut aerobów (co jakiś czas(kiedy przestajesz robić postepy) zwiększasz czas o 5 minut)
wyeliminował bym wszystkie ,,smiecie" z diety (raz na tydzień można sobie zrobić oszukany posilek )
posiłki mniejsze a czestsze około 5-6 posiłków dziennie - tak jak napisałaś co 2-3h


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#3 2011-08-18 20:11:16

 Saviola

Moderator działu TRENING

Zarejestrowany: 2009-07-23
Posty: 641
Punktów :   10 
Jaka dieta?: masa!

Re: Veronika postanawia... schudnąć!

aha aeroby polecam albo po treningu albo rano na czczo gdyż:
rano na czczo mamy niski poziom glikogenu w mięśniach i energia jest czerpana prawie juz od pierwszych minut z tłuszczu
tak samo po treningu, ćwicząc zużywasz glikogen i po treningu jest na niskim poziomie i tak samo jak rano energia w czasie aerobów czerpana jest niemal od pierwszych minut bezpośrednio z tłuszczu


getbig or die trying
Poradnik kulturysty <---sprawdź to! %-)))

Offline

 

#4 2011-08-19 14:11:07

 barakuda

Moderator

1598575
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 74
Punktów :   
Jaka dieta?: zmiana nawyków

Re: Veronika postanawia... schudnąć!

Veroniko, co do treningów to ja za wiele ci nie pomogę, ale postaram się pomóc ci czy dobrze sobie komponujesz posiłki ewentualnie wytłumaczyć dlaczego nie warto akurat tego składnika dodawać do potrawy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora