Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-12-23 16:50:19

sobko57

nowy na forum

Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 5
Punktów :   

szybkość przemiany materii a kofeina

Czy kofeina przyspiesza, czy nie ma wpływu na szybkość przemiany materii ? Kolega mówił mi, że kofeina pobudza i stajemy się ,,żywsi" ale nie przyspiesza przemiany materii ? Czy to prawda ?

Offline

 

#2 2008-12-23 19:14:09

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: szybkość przemiany materii a kofeina

kolega ma troche racji ale też nie.... zalezy jak na to spojrzeć... Najlepszym przykładem jest wykorzystanie tego że jesteśmy "żywsi" jeśli pokierujesz to pobudzenie w dobrą stronę(trening) to przemiana materii "popłynie" w dobrą stronę. Jeżeli zas pobudzi Cię do grania na gierkach to z takiego pobudzania urodzi się tylko chory układ krążenia,nerwica itp. Podsumowując: kofeina pomaga jako tzw. "przedśrodek" w przemianie materii o reszcie decyduje twój umysł , duzo ludzi wierzy w to że połknie coś tam ,usiądzie i wszystko zrobi się samo , wiele producentów pisze takie oto perły: wspomaga przemianę materii, leżysz i chudniesz.... sam widzisz szkoda gadać..
ps. uważałbym z kofeiną pitą na noc (zbytnie pobudzenie przemienia się w rózne stany nerwicowe: lęki,bezsenność)Oczywiście trzeba na to troche czasu,ale to tak jak z papierosami a tam jeden nic sie nie stanie a potem budzimy sie w nalogu... Dobra kończe bo pewnie zanudzam....


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

#3 2008-12-26 17:56:06

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: szybkość przemiany materii a kofeina

Więc można powiedzieć, że kofeina mogłaby być jednymz suplementów w odżywainiu kulturysty. Wypijana w małej ilości przed kazdym treningiem daje "kopa"... jedynym problemem jest kwestia odstepu czasu od brania np. kreatyny której działanie osłabia spożyta kofeina.

Offline

 

#4 2008-12-30 06:38:30

freshbynature

Moderator

801022
Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 121
Punktów :   

Re: szybkość przemiany materii a kofeina

dokładnie tak. Uważam że spożywanie kofeiny ma duże znaczenie przy robieniu aerobów (ja jeżdżę co rano rowerem ale prawdziwym i to są moje aeroby wierzcie lub nie ale wypijam kubek zielonej herbaty lub kawy i huzia do lasu , jeżdżę tak około 10 km na pełnym maxie i może nie mam rzeźby jak Andreas Munzer ale mam taka ktora mnie zadowala....)


Artykuł zamieszczony na http://poradnikkulturysty.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora