Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


  • Index
  •  » Skolioza
  •  » Torbiel tętniakowata w trzonie kręgu th7 u 8 latka!Czy ktoś coś wie ?

#1 2009-10-20 15:36:26

mania02

Brak konta

Torbiel tętniakowata w trzonie kręgu th7 u 8 latka!Czy ktoś coś wie ?

Mój 8 letni syn ma torbiel w trzonie kręgu czy ktoś może mi napisać jakie są metody leczenia tego schorzenia inne niż operacja/ Proszę:|

 

#2 2009-10-20 21:28:48

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Torbiel tętniakowata w trzonie kręgu th7 u 8 latka!Czy ktoś coś wie ?

Witam.

Przerzucam pytanie na naszego bloga o skoliozie http://skolioza.blox.pl - tam jest więcej znawców

Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2009-10-21 19:26:19

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Re: Torbiel tętniakowata w trzonie kręgu th7 u 8 latka!Czy ktoś coś wie ?

"Moja mama ma tobiel w końcowym odcinku kanału ( kręgosłup). Lekarz napisał : "MRI- cechy wąskeigo kanału L3/4 et L4/5 oraz protrzuje na tej wysokości. Torbiel w końcwoym odcinku kanału. Przy braku poprawy po rehabilitacji- do zabiegu operacyjnego".

Mówi mi że jak robi brzuszki to torbiel uciska na worek oponowy. I teraz mam pytanie czy może robić jakieś ćwczenia. Nie wiem przysiady, martwy ciąg z samym gryfem, brzuszki ( wznosy nóg i wogóle ) aerobik, czy lepiej żeby nic nie robiła. "

"Najpierw opinia terapeuty zajmującego się kręgosłupami i nie tylko na temat tomografii, dotyczy również rezonansu:
Otóż mam wrażenie, iż uległ pan złudzeniu (jak większość Pacjentów i nie tylko Pacjentów zresztą), że cudowne BADANIE KOMPUTEROWE da odpowiedź na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Otóż nie! [...]. Dla otuchy dodam, że większość bólów kręgosłupa można leczyć zachowawczo i jedynie około 2% przypadków wymaga leczenia operacyjnego
Leczy się objawy a nie rezonans!

Idziemy dalej. Twoja mama czuje, że coś ją boli przy brzuszkach. I może na tym skończmy intepretację. Boleć ma prawo, bo brzuszków w początkowym okresie rehabilitacji robić zwykle nie wolno, choćby ich technika była poprawna (a rzadko jest). Co do ćwiczeń to mogą być one wykonywane tylko i wyłącznie z polecenia i pod nadzorem (początkowo) fachowca. Ale to musi być fachowiec, niedouczony rehabilitant może spowodować pogorszenie objawów i w konsekwencji operację!

Spróbowałbym tu: [http://www.centrum.cyriax.pl/] "

Offline

 
  • Index
  •  » Skolioza
  •  » Torbiel tętniakowata w trzonie kręgu th7 u 8 latka!Czy ktoś coś wie ?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora