Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2018-12-14 16:06:13

Nika

częsty bywalec

Zarejestrowany: 2018-10-23
Posty: 96
Punktów :   

Choroby przyzębia- kwestia genów czy higieny

Hej, w mojej rodzinie kilka osób chorowało na paradontozę. Ja też się tego obawiam, tym bardziej, że zauważyłam już problemy z dziąsłami- sporadyczne krwawienia, odsłonięte szyjki zębowe. Czy jest to uwarunkowane genetycznie i skoro inni w rodzinie chorowali to mnie też to czeka? Czy też może powinnam jeszcze bardziej dbać o higienę jamy ustnej (choć moim zdaniem dbam i tak bardzo)? W drogerii widziałam m.in. ten płyn https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p … um-therapy z serii Listerine oraz żele stomatologiczne na dziąsła. Sądzicie, że ich stosowanie wyeliminuje mój problem?

Offline

 

#2 2019-02-05 19:51:19

koszatka

nowy na forum

Zarejestrowany: 2019-02-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: Choroby przyzębia- kwestia genów czy higieny

Ja mam to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać i nic ująć.


Nie rób drugiemu rzeczy, których nie chcesz, żeby robiono tobie.

Offline

 

#3 2019-04-24 08:53:32

 topik

nowy na forum

Skąd: Jarocin
Zarejestrowany: 2019-04-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Choroby przyzębia- kwestia genów czy higieny

Nika napisał:

Hej, w mojej rodzinie kilka osób chorowało na paradontozę. Ja też się tego obawiam, tym bardziej, że zauważyłam już problemy z dziąsłami- sporadyczne krwawienia, odsłonięte szyjki zębowe. Czy jest to uwarunkowane genetycznie i skoro inni w rodzinie chorowali to mnie też to czeka? Czy też może powinnam jeszcze bardziej dbać o higienę jamy ustnej (choć moim zdaniem dbam i tak bardzo)? W drogerii widziałam m.in. ten płyn https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p … um-therapy z serii Listerine oraz żele stomatologiczne na dziąsła. Sądzicie, że ich stosowanie wyeliminuje mój problem?

Powinnaś poradzić się specjalisty moim zdaniem. Płyn na pewno nie zaszkodzi, ale wizyta u dentysty  konieczna.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora