Forum kulturystyczne. Dieta, siłownia, zdrowie, porady

Forum otwarte dla każdego


#1 2007-05-06 14:08:50

 admin

Administrator

Zarejestrowany: 2006-08-30
Posty: 1412
Punktów :   
WWW

Jak i kiedy ćwiczyć, by szybciej schudnąć?

To, jak szybko wymodelujesz sylwetkę, w dużym stopniu zależy od pory, o jakiej będziesz wykonywać ćwiczenia.

http://mojtrening.w.interia.pl/glowka/porady1.gif

Rano

Najbardziej wskazane są niezbyt intensywne ćwiczenia rozgrzewające- np. marsz, jazda na rowerze ,skłony i wymachy. Pobudzają one przemianę materii i zabezpieczają przed urazami mięśnie i stawy. Poranna gimnastyka powinna trwać ok. 20 minut.

Południe

Bez większego trudu wykonasz wszystkie ćwiczenia rozciągające -od prostych, jak pilates czy tai-chi, do bardziej wymagających, jak np. joga. Właśnie w popołudnie mięśnie i więzadła są najbardziej podatne na rozciąganie, a stawy - najbardziej ruchliwe.

Po południu

Doskonała pora na trening siłowy, ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej i brzucha, np. podnoszenie ciężarków, brzuszki, pompki-ok. godz. 15.00 serce i płuca pracują najwydajniej, a mięśnie przygotowane są nawet na największe obciążenia.

Wieczorem

Powinnaś skoncentrować się na ćwiczeniu mięśni pleców i ramion- właśnie o tej porze dnia są w najlepszej formie. Zalecane są zwłaszcza tenis,siatkówka, a także pływanie-wieczorna wizyta na basenie może zwiększyć wydolność mięśni nawet o 20 proc.

Offline

 

#2 2013-10-27 23:06:31

rzezba

nowy na forum

Zarejestrowany: 2013-10-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Jak i kiedy ćwiczyć, by szybciej schudnąć?

admin napisał:

Południe

Bez większego trudu wykonasz wszystkie ćwiczenia rozciągające -od prostych, jak pilates czy tai-chi, do bardziej wymagających, jak np. joga. Właśnie w popołudnie mięśnie i więzadła są najbardziej podatne na rozciąganie, a stawy - najbardziej ruchliwe.

Joga to jeden z ciekawszych zestawów ćwiczeń na rozciąganie. Na zajęcia namówiła mnie koleżanka a potem jakoś się tak wkręciłem. To ćwiczę w grupie to sam w domu jak mi się chce:) poszukałem w necie i kupiłem matę bo w domu na dywanie to niewygodnie, dobrą mate kupiłem tutaj http://jogastyl.pl/ a zestawy ćwiczeń podpatruję w internecie:) Joga nie jest tylko dla kobiet, faceci też chodzą na takie zajęcia:) ps. bardzo ciekawy zestaw całodziennych ćwiczeń podałeś:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora